Każdy mechanik samochodowy potrzebuje wielu narzędzi i akcesoriów, by móc naprawiać pojazdy. Różne klucze, śrubki, smary i inne nie zajmują dużo miejsca, ale łatwo jest je pogubić albo pomieszać, przez co znalezienie interesującej rzeczy zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Dlatego w każdym zakładzie mechaniki pojazdowej powinien się znaleźć przynajmniej jeden wózek narzędziowy, który posiada wiele zalet.

Czy wózek warsztatowy jest przydatny?

auto serwisPrzede wszystkim wózek na kółkach można łatwo przestawiać. Nie będzie nigdy blokował drogi, nie trzeba będzie co chwila obchodzić samochodu by sięgnąć coś z szafki po drugiej stronie, co akurat jest niezbędne przy naprawie. Wózek przestawia się tam gdzie jest potrzebny, a wszystkie narzędzia będą dzięki temu pod ręką. Kółka są dosyć duże, więc wózek stabilnie na nich stoi, a dobre rolki prowadzące przekładają się również na płynną pracę (kółka nie będą się zacinały). Profesjonalny warsztatowy wózek narzędziowy będzie miał wiele szuflad, półek, przegródek. Do nich można dokupić także organizery do środka. W ten sposób wszystkie narzędzia będą ułożone kategoriami, na przykład wszystkie śrubki w jednej szufladzie, a w zamykanej szafce wszelkie płyny i smary. Dzięki temu mechanik zawsze będzie wiedział gdzie co jest, co przyspiesza dokonywanie wszelkich prac. Nic też nie będzie się gubiło, a płyny się nie rozleją, bo butelki można stawiać pionowo w szafce.

mechanik samochodowyKolejną zaletą wózków warsztatowych jest łatwość ich czyszczenia. Gładkie blaty i fronty są najczęściej wykonywane z metalu. Takie tworzywo można czyścić nawet ostrymi myjkami i silnymi środkami chemicznymi, które są w stanie poradzić sobie z zabrudzeniami od smarów i olejków. Płyny nie wsiąkają w metal, tak jak w drewno, nie odbarwiają go, ani nie chłoną zapachów. Wózki czyści się zatem szybko i bezproblemowo, a jednocześnie nie trzeba tego robić na bieżąco, bo i starsze zabrudzenia da się usunąć. Szeroki blat wózka pozwala na umieszczenie na nim wszystkich potrzebnych w danym momencie narzędzi. Mechanik może się przygotować przed pracą i wyciągnąć niezbędne produkty, żeby nie schylać się potem do szafek i nie szukać niczego.

Wózek narzędziowy to produkt, który powinien się znaleźć w każdym warsztacie samochodowym. Z jego pomocą wykonywanie napraw staje się szybsze i bezproblemowe. Dobrej jakości wózek może nie jest tani, ale będzie służył każdemu mechanikowi przez wiele lat. Warto zatem dobrze się zastanowić przed jego zakupem i wybrać model, który będzie odpowiedni pod względem wielkości, tworzywa i funkcjonalności.