Pomimo upływu czasu w dalszym ciągu nie zmniejsza się popularność witryn szklanych, które zdobywają coraz większe grono zwolenników. Na przestrzeni kolejnych lat dużym zmianom uległa prezencja takich właśnie rozwiązań. Wydają się być one w obecnym czasie zdecydowanie bardziej minimalistyczne.

Witryny szklane – dlaczego są tak dobre?

Z pewnością witryna szklana wydaje się być doskonałym wyborem w przypadku potrzeby przechowywania na widoku domowych zbiorów oraz pamiątek. Pozwoli ona przede wszystkim na zachowanie odpowiedniej ich prezencji, co z pewnością docenią goście. Dodatkowo jednak jej bardzo ważną rolę jest zabezpieczenie zgromadzonych pamiątek, czy też zbiorów przed upływem czasu. Ich przechowywanie na otwartej przestrzeni, na półkach spowodować mogłoby ich narażenie na zakurzenie czy też żółknięcie pod wpływem światła. Jeżeli chodzi o witryny szklane od producenta to na przestrzeni lat zupełnie zmieniło się to w jaki sposób się one prezentują. Obecnie stosowane są głównie te, które są w znacznej części przeszklone. Aby było to możliwe główną częścią konstrukcji takich właśnie witryn musi być aluminium. Wzmocni ono całą konstrukcję jednocześnie nie zwiększając niekorzystnie jej masy. Znacznie ułatwić to może zawieszenie danej witryny w wybranym miejscu na ścianie.

Wraz z biegiem czas coraz częściej witryny takie wyposażone były również w podświetlenie. Dzięki temu ekspozycja chronionych przez szklaną szybę przedmiotów, medali czy też pamiątek jest zdecydowanie prostsza, bardziej atrakcyjna, przyciągająca uwagę. Oprócz tego jednak dla zwolenników rozwiązań bardziej tradycyjnych przeznaczone są konstrukcje wykonane z połączenia drewna wraz ze szkłem. W tym przypadku jednak w porównaniu do tych dawniej stosowanych, stosunek powierzchni szkła do użytego drewna jest znacznie większy. Wpływa to na znacznie bardziej atrakcyjny wygląd witryny. W obecnym czasie widoczny jest trend upodabniający witryny do zastosowań domowych do tych stosowanych w profesjonalnych zastosowaniach, w tym na przykład w galeriach sztuki. W obecnym czasie w dalszym ciągu powszechnie stosowanym w wielu sytuacjach rozwiązaniem okazują się być witryny. Pozwalają on na skuteczną ochronę jak również atrakcyjną ekspozycję pamiątek rodzinnych, dyplomów czy też nagród sklepowych. Obecnie do dyspozycji są modele witryn przystosowane do nowoczesnych trendów, wykonane z aluminium i szkła. Oprócz tego jednak spotkać się można z konstrukcjami bardziej tradycyjnymi wykonanymi również z drewna. Powszechne jest wyposażanie witryn w podświetlone wnętrze