Lato to czas urlopów. Każdy z nas chce się odstresować i spędzić chociaż tydzień bez rozmyślania o obowiązkach służbowych. Urlop można spędzić w różnych miejscach, jednak wiele osób najchętniej wybiera wypoczynek nad wodą – czy to nad morzem, czy nad jeziorem. Miejsca noclegowe są tam jednak najczęściej zarezerwowane jeszcze na długo przed rozpoczęciem sezonu. I my powinniśmy to zrobić, jeżeli zależy nam na naprawdę dobrych i komfortowych warunkach.

Charakterystyka domków letniskowych z drewna

drewniany domek letniskowyDobrą opcją jest zdecydowanie się na drewniany domek letniskowy na wynajem. Domki takie charakteryzuje bowiem specyficzny klimat. Zastosowane do ich produkcji drewno sprawiło, że w prosty sposób wprowadzono przyjemny, ciepły klimat, kojarzący się nieco z wsią, chociaż takie domki zazwyczaj mają mało wspólnego ze stylem rustykalnym, ponieważ są nowocześnie wyposażone. Zaletą drewna jest też to, że dzięki niemu we wnętrzu panuje specyficzny mikroklimat, dobry i zdrowy dla dzieci. Najczęściej możemy natrafić na takie drewniane domki ze spadzistymi dachami sięgającymi po ziemię, domki te mają kształt trójkąta. Są one najbardziej typowym letniskowym modelem, dlatego projektowanie takich obiektów nie powinno być zaskoczeniem. Zobaczymy je chyba nad każdym jeziorem. Takie domki mają zazwyczaj niewielki metraż, jednak jest w nich wszystko, co potrzebne do tego, aby komfortowo spędzić wakacje.

drewniany domek letniskowyZazwyczaj podzielone są na dwa pomieszczenia. Jedno z nich pełni rolę sypialni, drugie zaś to aneks kuchenny z małym salonikiem. Oczywiście wielkość tych pomieszczeń zależy od tego, na ile osób przeznaczony jest dany obiekt. W przypadku domków cztero- czy sześcioosobowych możemy mieć nawet dwie sypialnie. Jeżeli chodzi o aneks kuchenny, właściciele domków letniskowych, którym zależy na odwiedzających, wyposażają go w niezbędne urządzenia. Bardzo często możemy więc tam znaleźć czajnik bezprzewodowy, mikrofalówkę, czasami nawet ekspres do kawy. Standard domku może być oczywiście różny – im wyższy, tym bardziej musimy liczyć się z wyższą ceną za noc. Wiele osób jednak traktuje wakacje jako zasłużony odpoczynek od pracy, dlatego nie zamierza na urlopie oszczędzać.

Cena wówczas nie gra roli. Ci jednak, dla których pieniądze zawsze się liczą, mogą szukać tańszych opcji – może nie będzie tam ekspresu, ale czajnik na pewno. Poza tym najważniejsze, że domki takie są zawsze zaimpregnowane, dlatego nie musimy obawiać się w nich występowania zawilgoceń, pleśni czy grzybów. Przebywanie w nich będzie dla nas z całą pewnością naprawdę przyjemne.