Właściciele domów jednorodzinnych bardzo często martwią się o swoje bezpieczeństwo – czasami, w nieciekawej okolicy, samo ogrodzenie może być niewystarczające, aby odstraszyć niepożądane osoby.

Zalety halogenów z czujnikiem

Halogen LEDZ pewnością przydadzą się dobre systemy alarmowe, a przy wejściu na taras możemy zdecydować się na lampy halogenowe, które włączają się automatycznie, gdy wyczują ruch. Halogen led z czujnikiem ruchu na podczerwień to dobre rozwiązanie, które można wykorzystać także po to, aby oświetlić wjazd do garażu czy wejście do piwnicy. Zaletą jest to, że tego typu halogeny posiadają możliwość regulowanego czasu świecenia. Dzięki temu możemy samodzielnie ustalić, jak długo lampa ma emitować światło po włączeniu się. Po przekroczeniu tego czasu – halogen sam zgaśnie. Niektórzy stojący przed wyborem lamp, mogą zwrócić uwagę na pewien problem – mianowicie na to, że w dzień nie potrzebujemy przecież oświetlenia, a halogen będzie reagował na ruch. I na to producenci znaleźli rozwiązanie – nie musimy martwić się o nadmierne wykorzystywanie energii elektrycznej, gdyż większość modeli posiada funkcję regulacji na dzień i noc. Dzięki takim ustawieniom halogenu, możemy sprawić, że urządzenie będzie nieaktywne za dnia, a czujnik ruchu uruchomi się dopiero po określonej porze.

LEDWszystko wskazuje na to, że przedstawione rozwiązanie jest dobre nie tylko do zastosowań domowych, ale też firmowych – przedsiębiorstwa przemysłowe mogą za pomocą halogenów z czujnikami ruchu oświetlać teren należący do firmy, wykorzystywany do załadunku i rozładunku otrzymanego lub wysyłanego towaru. Takie oświetlenie sprawdzi się też dobrze w magazynach, na parkingach, a także w sytuacji, gdy zależy nam na wyeksponowaniu ulicznej reklamy. Zamontowanie nad nią halogenu sprawi, że wieczorem lub w nocy, gdy w pobliżu znajdzie się przechodzień – światło włączy się, tym samym zwracając uwagę na umieszczoną reklamę. Halogeny przystosowane są do działania w warunkach zewnętrznych – czynniki atmosferyczne takie jak opady w żaden sposób nie wpływają negatywnie na ich działanie, dlatego osoby, które zdecydują się na zakup halogenu, nie muszą obawiać się, iż w niedługim czasie będą musiały zainwestować po raz kolejny. Inwestycja jest zwykle jednorazowa – a pozwala na długi czas bezproblemowej eksploatacji.

W dodatku energooszczędność oświetlenia LED sprawia, że nie musimy martwić się o wysokość nadchodzących rachunków za prąd. Bez wątpienia halogeny na LED przewyższają inne, tradycyjne rozwiązania wykorzystujące lampy żarowe.