Jeśli przejrzymy kielecki rynek stolarki otworowej, znajdziemy tam wiele nowoczesnych rozwiązań. Tradycyjne systemy okienne są dostępne zaraz obok systemów skandynawskich. Okna skandynawskie stają się bowiem coraz bardziej popularne. Przede wszystkim polecane są dlatego, że pozwalają na oszczędzenie miejsca. To znaczy, że otwierają się na zewnątrz.

Zalety okien skandynawskich

okna na sprzedaż - kielceW związku z tym na parapecie możemy trzymać doniczki z kwiatami czy inne ozdoby – nie ma bowiem konieczności ściągania ich za każdym razem, gdy chcemy wywietrzyć pomieszczenie. Jeśli chodzi o skandynawskie okna na sprzedaż – Kielce pod tym względem spisują się bardzo dobrze. Producenci oferują szeroki asortyment tego typu produktów. Oczywiście takie okna wyglądają jak te standardowe, różnicą jest jedynie sposób otwarcia. Ma on znaczenie nie tylko ze wspomnianego wyżej powodu. Również dlatego, że ułatwia dbanie o czystość okien. Dlaczego? Takie okna w stylu skandynawskim nie są oparte jedynie na zawiasach. Posiadają również specjalne prowadnice oraz zwrotnice, które umożliwiają ich obracanie – na przykład o 180 stopni. Dzięki temu bez problemu umyjemy zewnętrzną część okna… stojąc w domu. Jest to ważne ze względów bezpieczeństwa, dlatego wiele kobiet – zwłaszcza tych zamieszkujących wyższe piętra bloku – docenia to rozwiązanie. Nie trzeba bowiem wychylać się poza parapet, aby przetrzeć zewnętrzną szybę.

okna na sprzedaż - kielceOczywiście sposób otwierania zależy od zakupionego typu okien – mogą być one bowiem obracane w pionie tylko do 90 st. lub o 180 st., a także obracane w poziomie – w takich samych wariantach. Ponadto wyróżnia się okna klapowe, które są uchylane, jak i okna wychylne oraz rozwierne. Niezależnie od wybranej wersji, wszystkie okna skandynawskie charakteryzuje wysoki poziom szczelności. Podmuchy wiatru uderzające w takie okno sprawiają, że rama dociska się do uszczelek umieszczonych na ościeży. Nie ma więc możliwości, aby ciepło uciekało. Kolejna zaleta okien skandynawskich to obecność ogranicznika otwarcia oraz blokady. Pierwszy element sprawia, że możemy zablokować okno otwarte w określonej pozycji. Drugi zaś został wprowadzony z myślą o rodzinach z małymi dziećmi – blokada zapobiega bowiem otwarciu okna. Gdyby jakiś maluch wpadł na taki pomysł – nie będzie to możliwe. Rodzice mogą być spokojni. W Kielcach dostaniemy oprócz standardowych wersji okien skandynawskich także te, które mają spełniać szczególne potrzeby domowników.

Możemy zdecydować się więc na okna ze szkłem antywłamaniowym – przydatne, jeśli mieszkamy na parterze. Okna dźwiękochłonne – jeżeli nasz dom znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy. Jak widać, producenci zadbali o to, aby każdy był zadowolony dzięki znalezieniu idealnych okien do swojego domu.