Listwy podłogowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród każdego, kto podejmuje się wykańczania wnętrza, bądź całkowitego remontu. Dopasowanie kolorystycznie podłogi to tylko jedna z wielu rzeczy, jakie trzeba wziąć pod uwagę podczas prac. Istotne jest również dopasowanie listew podłogowych, które muszą stanowić estetyczne wykończenie całości, ale również pełnią wiele ważnych i nieocenionych funkcji, które podczas codziennego użytkowania mają duże znaczenie.

Zalety białych listew podłogowych

szeroka listwa podłogowa biała Dlatego tak ważne jest, aby podczas dobierania listew brać wszystkie aspekty pod uwagę. Szeroka oferta listew zarówno w sklepach internetowych, jak i zwykłych marketach budowlanych powoduje, że często zastanawiamy się nad właściwą kolorystyką oraz ciekawymi frezowanymi profilami. Najmodniejsze w tym sezonie są listwy białe. Pasują do niemal każdego wnętrza dzięki neutralnej kolorystyce. Nie odznaczają się za bardzo w jasnych pomieszczeniach, dlatego można postawić na proste profile, które będą bardziej funkcjonalne niż dekoracyjne. Świetnie sprawdzi się w tej roli szeroka listwa podłogowa biała, która dzięki swoim rozmiarom będzie stanowiła piękny element wykończeniowy. Między innymi odpowiednia szerokość sprawia, że listwy posiadają wewnątrz wydrążone tunele na poprowadzenie różnego rodzaju instalacji, które zazwyczaj są widoczne.

szeroka listwa podłogowa białaPoza tym idealnie zakrywają szczelinę dylatacyjną między ścianą i podłogą chroniąc przed wyszczerbieniami oraz nadmiernymi zabrudzeniami. Białe listwy posiadają wiele zalet jako elementy dekoracyjne. Nawet proste i tradycyjne profile potrafią wyglądać bardzo stylowo w połączeniu z ciekawymi dodatkami oraz ciemną podłogą. Dodatkową zaletą jest fakt, że bardzo łatwo utrzymuje się je w czystości. Przecierając raz na jakiś czas można uzyskać niesamowity efekt połysku, bądź matu – w zależności jaki się wybierze podczas zakupu. Biały kolor oznacza wykończenie listew tylko farbą podkładową, dzięki czemu przy następnym remoncie nie trzeba będzie inwestować w kolejne listwy. Wystarczy je w prosty sposób zdemontować i samodzielnie pomalować na dowolny kolor. Ponowny montaż nie wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi, wystarczy zwykły klej montażowy i odrobina siły, by je przymocować.

Wybierając listwy do podłogi warto znaleźć takie rozwiązanie, które posłuży nam na lata. Jednym z nich są właśnie białe listwy wyglądające równie dobrze w każdym pomieszczeniu. Prosty montaż oraz możliwość malowania to dodatkowe atuty. Należy jednak pamiętać, że funkcjonalność listew jest najważniejsza. Dodatkowa ochrona podłogi oraz okablowania pozwala na wygodne korzystanie z nowo urządzonego pomieszczenia.