Łazienka to pomieszczenie, którego użytkowanie musi być wygodne, a wyposażenie – przyjemne dla oka, dzięki czemu będzie można w pełni się w nim zrelaksować po całym dniu pracy, a także przygotować się przed wieczornym wyjściem. W osiągnięciu tego celu może pomóc – bardzo obecnie popularna – umywalka stojąca, która wyróżnia się wysoką konstrukcją, której spód dotyka podłogi.

Oryginalne umywalki stojące

umywalki stojąceModele tego rodzaju nie zawierają szafki, dzięki czemu charakteryzuje je minimalistyczny wygląd, idealny do łazienek najróżniejszego typu. Większość umywalek stojących jest wykonanych z białego odlewu mineralnego, zapewniającego gładką powierzchnię, która wygląda znakomicie. Ceramiczny materiał jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu można być spokojnym o długą żywotność umywalki. Na odporność powierzchni umywalki wolnostojącej wpływa także obecność powłoki ochronnej wykonanej np. w technologii Easy Clean. Takie zabezpieczenie nie tylko sprawia, że ceramika jest niezwykle odporna na zabrudzenia, ale także, że łatwo się ją czyści. Tego rodzaju powłokę tworzą polimery, które zapewniają umywalce stojącej piękny połysk. Kształty modeli tego rodzaju mogą być najróżniejsze – ich ściany są prostopadłe do podłogi, pofalowane lub okrągłe.

umywalki stojąceBardzo często umywalki stojące są niezwykle wąskie przy podłożu, za to szerokie na wysokości rąk – daje to wyśmienity efekt wizualny. Wiele modeli wolnostojących ma otwór na baterię, dzięki czemu można ją zainstalować na szczycie umywalki. Część z nich jednak nie zawiera takiej dziurki – tego rodzaju egzemplarze są przystosowane do baterii stojących osobno, zaraz za umywalką. Warto pamiętać, że większość modeli stojących nie zawiera baterii w zestawie, należy ją dokupić osobno. Podczas wybierania umywalki wolnostojącej dobrze jest zwrócić uwagę na wysokość i szerokość, a także głębokość komory. Biorąc pod uwagę wszystkie te parametry, łatwo jest wybrać model odpowiedni dla wszystkich członków rodziny. Białe umywalki stojące to propozycja dla osób, którym marzy się zwiększona estetyka łazienki. Ciekawy kształt modelu potrafi wprawić w zachwyt nie tylko domowników, ale i gości, którym z pewnością spodoba się smukła konstrukcja i niebanalny pomysł.

Podczas wyboru umywalek stojących warto wziąć pod uwagę nie tylko wymiary, ale także zabezpieczenie ceramiki – stanowi je polimerowa powłoka, którą łatwo jest wyczyścić. Istotna jest również obecność, lub jej brak, otworu na baterię, ponieważ modele jego pozbawione wymagają osobno poprowadzonego przewodu z wodą, który będzie znajdował się za umywalką.