Od dziecka interesowałam się projektowaniem różnych rzeczy. Lubiłam je rysować i wycinać z papieru, a kiedy podrosłam papier ścierny, farby i lakiery stały się moim najlepszymi przyjaciółmi. A jako dorosła już kobieta zostałam projektantką mebli i dodatków do wnętrz.

Lustra dekoracyjne – jak się projektuje?

lustra dekoracyjneSpecjalizuję się w typowo kobiecych stylach, które wykorzystują chętnie stare i postarzane elementy. Na szczęście dzięki współczesnym technologiom możemy wyprodukować bez trudu meble, które wyglądają, jakby miały za sobą co najmniej stulecie. Do tego ręczny wyrób i typowe niedoskonałości pracy rzemieślniczej sprawiają, że całość wygląda jak meble i dodatki z duszą. Co najczęściej projektuję? Meble shabby chic i prowansalskie, które są do siebie bardzo podobne, a różnią się przeważnie tylko detalami i ornamentami. Prowansalskie są bardziej wiejskie, a shabby chic mają więcej ornamentów, złoceń i zdobień w królewskim stylu. Bardzo też lubię projektować lampy w stylu prowansalskim i rustykalnym, ponieważ uwielbiam materiałowe abażury i komponowanie ich z różnymi podstawkami pod lampy. Uważam, że światło z takich lamp tworzy w każdym wnętrzu naprawdę wyjątkowy klimat. Często tworzę też lustra dekoracyjne, a właściwie ramy do nich. Wybieram na nie motywy florystyczne, różne esy-floresy czy nawet historyczne detale, takie jak francuskie lilie malowane następnie na złoto.

Bardzo lubię swoją pracę, ponieważ pozwala mi się rozwijać. Jest niesamowicie wymagająca i kreatywna, ale też bardzo zajmująca i nie zamieniłabym jej na żadną inna. Uważam, że lepiej nie mogłam trafić.