Przeglądając katalogi prezentujące modne wnętrza, nierzadko robimy to z podziwem – przede wszystkim dla umiejętności projektanta, który potrafi wydobyć z każdego pomieszczenia to, co najlepsze.

W czym pomoże nam projektant wnętrz?

wnętrzaCzasami próbujemy sami wyłuskać z przedstawianych aranżacji coś, co moglibyśmy zastosować we własnym mieszkaniu, jednak takie wybieranie elementów z różnych projektów sprawia, że w efekcie otrzymujemy przytłoczone wnętrze, którego aranżacja nie przedstawia żadnego konkretnego stylu. Taki estetyczny bałagan z pewnością nie wpłynie pozytywnie na odbiór naszego mieszkania przez gości, ponadto domownikom będzie brakować atmosfery przytulności i spokoju, która zostałaby uzyskana dzięki konkretnej aranżacji pomieszczeń. Ceniona pracownia aranżacji wnętrz z Lublina zajmuje się między innymi ratowaniem takich małych katastrof estetycznych, spowodowanych nieznajomością najnowszych trendów wnętrzarskich. Usługa projektowania wnętrz to propozycja dla osób, którym zależy na przestronnym wnętrzu – ale nadal posiadającym charakter odzwierciedlający zamiłowania właściciela. Dobra pracownia aranżacji wnętrz skupia się na tym, aby wykorzystać obecne już w domu meble czy dodatki – w ten sposób wnętrze może zostać odświeżone bez ogromnych nakładów pieniężnych.

aranżacje wnętrzNiektórzy architekci wnętrz proponują między innymi odnawianie starych mebli. Dzięki różnym metodom DIY – do it yourself – renowacja mebli może być przeprowadzona przez każdego, nawet przez osoby, które wcześniej nie wykonywały tego typu prac. Redesign mebli w prosty sposób sprawia, że mebel, który stracił swój dawny blask, zyska nowy, estetyczny wygląd pozytywnie wpływający na aranżację całego pomieszczenia. Decydując się na projekt wykonany przez pracownię aranżacji wnętrz, możemy określić swój budżet, który chcemy przeznaczyć na odświeżenie mieszkania. Mając konkretną kwotę, projektant będzie starał się szukać takich rozwiązań, które mieszczą się w proponowanym budżecie. Dzięki temu możemy liczyć na to, że przygotowany projekt nie nadwyręży naszej kieszeni. W zależności od potrzeb, projekt kompleksowy całego mieszkania może być zastąpiony projektem tylko jednego, wybranego pomieszczenia.

Jeżeli chcemy odświeżyć salon – wówczas po inwentaryzacji pokoju i jego wymiarowaniu, projektant przygotuje szczegółowy projekt techniczny i wizualizację, która oprócz wyposażenia – mebli i dodatków – obejmuje także projekt instalacji oświetleniowej czy instalacji grzewczej. Praca kreatora wnętrz z pewnością przyniesie wymarzony, atrakcyjny efekt.