Oświetlenie jest bardzo ważne w każdym domu. Przede wszystkim pozwala na funkcjonowanie w nocy, kiedy dopływ promieni słonecznych do pomieszczeń nie jest możliwy. Jednak może pełnić funkcję dekoracyjną, wystarczy tylko wybrać odpowiednią obudowę. Obecnie największą popularnością na rynku cieszą się lampy LED, które mają wiele zalet.

Panele Led do wnętrz

panel led podtynkowy	Jedną z nich jest przede wszystkim bardzo duża oszczędność. W związku z tym spotyka się je w szpitalach, urzędach, czy magazynach, gdzie oświetlenie jest bardzo ważne i trzeba wydać na nie określone fundusze. Jednak równie często kupują je mieszkańcu bloków, czy domków jednorodzinnych, ponieważ w ten sposób również zaoszczędzają. Co więcej, oświetlenie LED ma bardzo długą żywotność. Dzięki temu nie jest produkowane w tak dużych ilościach, jak klasyczne żarówki i tym samym nie jest tak często wyrzucane do śmieci, co oczywiście wpływa na stan środowiska. W związku z coraz większą popularnością producenci zdecydowali się na tworzenie różnych obudowań, które zapewnią funkcję dekoracyjną i dzięki temu będą mogły być wykorzystywane niemal wszędzie. Tak oczywiście się stało i obecnie w niektórych domach instalowane są między innymi panele LED podtynkowe. Są bardzo specyficzne, ale najważniejsze jest to, że ich montaż można przeprowadzić samodzielnie, mając do tego odpowiednie narzędzia. Nie ogranicza się to tylko do przyklejenia wszystkiego do sufitu, można zrobić to na kilka sposobów. Jednym z nich jest tzw. wpuszczenie panelu na równi ze stropem.

panel led podtynkowy	Oczywiście zadziała to wtedy, kiedy sufit jest podwieszany. Wystarczy tylko wyciąć odpowiedniej wielkości otwór i umieścić w nim elementy, które będą podtrzymywać całą konstrukcję. Na samym końcu umieszcza się panel i wszystko powinno działać. Inną metodą jest montaż panelu metodą natynkową. Może on przywierać do sufitu i w tym przypadku musi być do niego dołączony specjalny kołnierz instalacyjny lub być zdystansowany, czyli osadzony na zawieszkach, na których można przywiesić całą konstrukcję. Jednak bardzo modnym rozwiązaniem, szczególnie w domach prywatnych są panele LED zawieszone na linkach. Odpowiednio dopasowane, potrafią w wyjątkowy sposób wyróżnić i ozdobić niejedno pomieszczenie. Podczas montażu należy przykręcić do sufitu specjalny sprzęt, który będzie trzymał materiał, na którym potem zawiesza się całą konstrukcję. Często jest ona wykorzystywana w kuchni bądź jadalni nad stołem. Dzięki temu bardzo dobrze widać wszystko, co znajduje się na stole. Co więcej, można regulować długość linek, na których wisi panel, w związku z tym każde pomieszczenie oprócz ładnej dekoracji, możne stać się bardzo klimatyczne.

Wybór odpowiednich paneli nie jest prosty. Jednak należy kierować się głównie wyglądem całego pomieszczenia, które musi zostać odpowiednio oświetlone. Jeśli nie jest się pewnym swojej decyzji, warto zapytać o radę fachowca, który z pewnością doradzi jaką konstrukcję wybrać.