Pracownicy biurowi, menadżerowie, czy sklepikarze nie muszą mieć specjalnego odzienia do pracy. Jeśli w miejscu pracy nie ma żadnego dress codu to mogą przychodzić zarówno w dresie, jak i w jeansach i koszulce, jedynie prawnicy czy kierownicy często zakładają garnitury by wyglądać bardziej elegancko. Jednak to oni sami kupują swoje ubrania, które pozwalają im wyrazić siebie i sprawiają, że czuja się komfortowo.

Hurtownia z doskonałą ofertą

hurtownia odzieży roboczej Jednak nie w każdych zawodach tak to wygląda. Na przykład hutnicy, górnicy, czy pracownicy budowlani muszą mieć zapewnione przez pracodawcę odpowiednie odzienie robocze. W takich pracach łatwo o poplamienie i zniszczenie ubrań i butów, ale także o zranienia i złamania. Dlatego też odzież robocza musi spełniać przed wszystkim funkcję ochronną. Znana hurtownia odzieży roboczej w Szczecinie na pewno będzie miała szeroką ofertę produktową, tak by każdy pracodawca mógł znaleźć coś, co mu będzie odpowiadać w stu procentach. Jaka powinna być dobra odzież BHP? Na pewno musi być odporna na zabrudzenia i/lub łatwa w czyszczeniu. Często do jej wykonywania wykorzystywana jest tkanina poliestrowa, ze względu na to że słabo chłonie wodę, zabrudzenia nie wnikają w jej strukturę, a całość można wyprać nawet w silnie działających środkach chemicznych, bez szkody dla tkaniny. Na przykład bawełna bardzo by się brudziła, zabrudzenia ze smarów, klejów, czy rozpuszczalników nie dałoby się usunąć.

hurtownia odzieży roboczej Lepiej jest zatem celować w odzież z tkanin plamoodpornych i wodoodpornych. Druga ważna rzecz to rozmiar i możliwość dopasowania odzieży. Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie nieco wiekszych ubrań, które można zmniejszyć przy pomocy regulowanych pasków, gumek, szelek. W ten sposób ubrania mogą być noszone przez więcej niż jedną osobę np. w ramach zastępstwa. Jeśli ktoś dostałby za małe ubranie to go nie poszerzy ani nie wydłuży, a jeśli np. kombinezon nie zakryje całego ciała to nie będzie pełnił funkcji ochronnych. Odzież ochronna musi też być dopasowana do danego stanowiska. Na przykład w hucie panują bardzo wysokie temperatury, latwo też o oparzenia. Odzież robocza powinna być jak najbardziej przewiewna i lekka, a także zrobiona z tkanin niepalnych i nietopiących się.

Z kolei dla pracowników sektora kanalizacyjnego ważne będzie to, by ubrania były odporne na działanie wody oraz by nie chłonęły zapachów. Warto zaznaczyć, że odzież to nie tylko kurtki i spodnie, ale także rękawiczki, czy czapki, ważne jest też obuwie robocze. Dobrze jest dbać o kwestie bezpieczeństwa w każdej pracy.