W obecnym czasie coraz większą popularnością cieszą się opakowania z drewna. Są one dostępne obecnie w kilku różniących się od siebie wersjach. Dzięki temu można je dopasować do wielu różnych sytuacji oraz firm poszukujących rozwiązań wytrzymałych, ale jednocześnie ekologicznych.

Opakowania drewniane na rynku

W obecnym czasie znanych jest kilka najważniejszych rodzajów opakowań drewnianych, które bardzo istotnie różnią się między sobą. Ich przykładem okazać się mogą na przykład skrzynie drewniane, które są nadal jednych z najczęściej stosowanych opakowań w przemyśle. Doskonale nadają się do przechowywania, ale także i transportu bardzo różnych produktów. Cechą je wyróżniającą jest bardzo wysoka wytrzymałość ale także praktycznie nieograniczona funkcjonalność. Jest to również rozwiązanie cenione za fakt bardzo dobrej ochrony zgromadzonych towarów przed różnymi czynnikami, również przed uszkodzeniami mechanicznymi. Odmianą takich właśnie kufrów okazać się mogą te, które wykonane zostały ze sklejki. Są to specjalne panele stworzone z cienkich fragmentów drewna. Jest to odmiana wyróżniająca się wysoką praktycznością, trwałością oraz przydatnością do przechowywania w nich bardzo różnych produktów. Ze względu na fakt, że opakowania ze sklejki zostały stworzone z drewna są one również w pełni ekologiczne i podlegają pełnemu recyklingowi. Wielu użytkowników takich właśnie produktów docenia również ich niską wagą przez co nie stanowią one dodatkowego obciążenia dla ładunku.

Polecany dystrybutor opakowań z drewna obecnie zajmuje się również produkcja tych stworzonych z płyty pilśniowej. Te wyróżniają się przede wszystkim bardzo dobrą szczelnością oraz ogólną wytrzymałością. Można je stosować do transportu jak również przechowywania różnych towarów. Do ich stworzenia stosowane są rozwłóknione tkanki drewna. Są one również zdecydowanie lżejsze niż standardowe opakowania wykonane z drewna. Kolejną odmianą takich właśnie kufrów transportowych są tak zwane skrzynie OSB, stworzone z drewnopochodnego materiału. W obecnym czasie w dalszym ciągu bardzo popularne są opakowania, które wykonane zostały z drewna. Jak się bowiem okazuje ten ich rodzaj wyróżnia się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i na czynniki atmosferyczne. Plusem takich opakowań jest również ich dostępność w wielu różnych rodzajach. Dzięki temu można je lepiej dopasować do trybu działania różnych przedsiębiorstw zajmujących się logistyką i przechowywaniem różnych grup towarów. Przykładami taki opakowań są te ze sklejki, z płyty OSB a także standardowe skrzynie drewniane.

Po więcej o skrzyniach zapraszamy na www.holzverpackung-huefingen.com.