Jest wiele rodzajów materiałów, które mogą służyć do wykończenia podłogi. Stosuje się między innymi kamień (granit, marmur), drewno i materiały drewnopodobne (deski barlineckie, panele, pakiety), a także szlifowany beton, czy wylewki żywiczne. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Na przykład podłogi kamienne są bardzo ekskluzywne, mają naturalny połysk, jednak są bardzo kosztowne.

Markowe panele winylowe

 panele winylowe IVCPodłogi drewniane są najpopularniejsze, tanie, łatwo dostępne, jednak podatne na zniszczenia. Posadzki betonowe są zwykle zbyt surowe do wnętrz mieszkalnych i wykorzystywane są w sklepach czy na parkingach. Z kolei posadzki żywiczne mają żywe kolory i są gładkie, jednak mało przetestowane i rzadko, która firma je wykonuje. Czy są jednak posadzki, które nie byłyby bardzo drogie, dobrze by wyglądały, a jednocześnie szybko nie niszczały? Warto zakupić sprawdzone panele winylowe IVC, czy też panele innej renomowanej firmy. Jakie zalety mają takie panele? Gdzie warto ich używać? Panele winylowe sprawdzą się tam gdzie chcielibyśmy zamontować panele drewniane, ale jest to niemożliwe ze względu na wysoką wilgotność powietrza. Są to przede wszystkim kuchnie, łazienki, jak i posadzki w barach i restauracjach. Panele winylowe mogą wzorem imitować te drewniane, także estetyka zostanie zachowana. Jednak nie będą się wybrzuszać od wilgoci i wody, a do tego brud z nich można szybko i bezproblemowo usunąć.

 panele winylowe IVCPanele winylowe będą idealne także do biur. Są odporne na zarysowania, uderzenia, czy odbarwienia. Nadają się do pomieszczeń intensywnie uzytkowanych. Wiadomo że w biurach pracuje nawet kilkaset osób, a trzeba jeszcze doliczyć do tego klientów. Słabej jakości podłoga szybko by straciła swój blask (lakier by się starł), jak również widać byłoby na niej zarysowania, szczególnie pod światło. Mając panele winylowe nie trzeba martwić się o remonty i uszkodzenia posadzek. Panele winylowe będą odpowiednie także do sal bankietowych, hoteli, czy innych lokali usługowych. Tam często architekci chcieliby zastosować posadzki kamienne, jednak te są kosztowne i nie każdy właściciel obiektu się na nie decyduje. Panele winylowe w kształcie kwadratów w eleganckim ciemnym kolorze mogą wzorem imitować powierzchnię kamienną.

Dzięki temu goście mogą się nie poznać na posadzce i myśleć, że to prawdziwa podloga kamienna. Podsumowując, panele winylowe warto jest stosować w domach, biurach, czy lokalach handlowych i usługowych. Są one bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym, a do tego solidne, trwałe i odporne na wilgoć.