Zakup własnej posesji oraz budowa na niej domu jednorodzinnego zabiera zawsze sporo funduszy. Dom trzeba jeszcze wykończyć, co pochłania kolejne pieniądze. A co jeszcze z postawieniem garażu czy z zakupem małej architektury ogrodowej? To już bywa problematyczne, jednak czy to oznacza, że będziemy trzymać samochód pod gołym niebem, a w ogrodzie nie będziemy mogli wypocząć w cieniu na ławce?

Wiata zamiast garażu

wiaty drewniane do ogroduOczywiście nie. Tutaj z pewnością to garaż jest najdroższy, dlatego będziemy odwlekać w czasie jego budowę. Jednakże możemy skorzystać z innych rozwiązań – na przykład taka wiata drewniana do ogrodu może idealnie zastąpić garaż. Jest ona o wiele tańsza, ponieważ producent zużywa przecież o wiele mniej drewna do jej skonstruowania. Równocześnie jednak będzie chronić samochód przed opadami atmosferycznymi oraz promieniami słonecznymi niemal tak samo co garaż. Dzięki temu pojazd nie będzie się nagrzewał. Jest to rozwiązanie praktyczne, ponieważ jeśli zdecydujemy się na nieco większą wiatę ogrodową, jej fragment możemy wykorzystać jako drewutnię. W ten sposób także nasze drewno opałowe do kominka będzie zabezpieczone przed negatywnymi warunkami środowiskowymi i będzie mogło w spokoju schnąć, aż uzyska oczekiwany poziom wilgotności.

wiaty drewniane do ogroduBez wątpienia taka wiata drewniana do ogrodu jest dobrym rozwiązaniem, które tymczasowo idealnie zastąpi nam garaż. Gdy w końcu będziemy mogli pozwolić sobie finansowo na garaż, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to właśnie do wiaty dobudować drewniany budynek. Jeżeli będzie on wykonany z tego samego gatunku drewna, będzie to tworzyło spójną całość, która dobrze będzie prezentowała się na posesji. Możemy wybrać na przykład szklane wrota do takiego garażu, które będą wychodzić na wiatę. To sposób na uatrakcyjnienie garażu, ponieważ szklane drzwi prezentują się bardziej lekko i delikatnie niż te zabudowane, ale oczywiście to kwestia gustu i sami powinniśmy o tym zdecydować. Takie obiekty ogrodowe z drewna jak wiata dostępne są u producentów w atrakcyjnej cenie, dlatego z pewnością nie pożałujemy takiego zakupu. Z kolei gotowy drewniany garaż z wiatą to koszt około 27 tysięcy złotych, co jednorazowo może być dużym wydatkiem.

Natomiast za samą wiatę zapłacimy o wiele mniej, a późniejsze dostawienie garażu drewnianego nie przekroczy 10 tysięcy. Z pewnością jest to więc dobre rozwiązanie, z którego wiele osób z radością skorzysta. W ten sposób posesja będzie prezentowała się naprawdę dobrze, a my będziemy mogli cieszyć się tym, że nasz samochód jest zabezpieczony przed promieniami słonecznymi.