Każda osoba, która stawia dom jednorodzinny, obok niego buduje garaż. Posiadanie własnego samochodu jest bowiem obecnie standardem. Jeżeli mamy możliwości, warto pojazd przechowywać w warunkach, które chronią go przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. Garaż jest więc idealnym miejscem do tego.

Zakup drewnianej bramy garażowej

praktyczne bramy garażowe segmentowe drewnianeAby jednak nie zachęcać włamywaczy do zapoznania się z zawartością pomieszczenia, warto zadbać o to, aby garaż zabezpieczony był solidną bramą. Równocześnie jednak oprócz wytrzymałości bramy oraz jej właściwości antywłamaniowych dla wielu osób liczy się jej wygląd. Co zatem wybrać? Okazuje się, że w wielu przypadkach idealnie sprawdzają się praktyczne bramy garażowe segmentowe drewniane i to one cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Zastosowanie drewna sprawia, że taka brama wygląda naprawdę atrakcyjnie. Drewno jest bowiem surowcem naturalnym, a przy tym ponadczasowym – choć moda się zmienia, drewno nadal znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach. Często kupowane są bramy ze świerku skandynawskiego lub kanadyjskiego, jest to bowiem dość tani gatunek drewna, ale przy tym wytrzymały oraz trwały, jeśli jest dobrze zabezpieczony. W przypadku świerku skandynawskiego na deskach widoczne są naturalne sęki, co sprawia, że brama wygląda jeszcze ciekawiej.

praktyczne bramy garażowe segmentowe drewnianeZ kolei świerk kanadyjski występuje w zabarwieniach od biało-szarego do nawet szaro-brązowego. Nie musimy obawiać się też tego, że drewno to może zostać uszkodzone – producent zabezpiecza je przed warunkami atmosferycznymi poprzez zastosowanie wysokiej jakości impregnatów oraz lakierów, które posiadają właściwości ochronne. W ofertach producentów znajdziemy segmentowe bramy z litego drewna posiadające przetłoczenia poziome, które nadają bramie dodatkowych walorów estetycznych. Takie bramy są jednak cięższe niż ich odpowiedniki z materiałów drewnopodobnych, dlatego warto zwrócić uwagę, czy producent odpowiednio dostosował do nich mechanizm otwierania. Najczęściej stosuje się mechanizm sprężyn skrętnych. Bez wątpienia segmentowe drewniane bramy garażowe są idealnym wyborem w wielu sytuacjach. Ale warto zapoznać się też z pozostałymi propozycjami producentów.

Znajdziemy w ich ofertach bowiem także bramy stalowe lub takie, które wykonane są z aluminium. Również charakteryzują się one bardzo dobrymi parametrami technicznymi a przy tym nowoczesnym designem. Warto dokładnie rozważyć wybór bramy, aby potem go nie żałować – w końcu taka brama będzie nam służyć nieprzerwanie przez naprawdę długie lata eksploatacji.