Wybierając się nad morze w ramach letniego wypoczynku, warto zwrócić uwagę na skompletowanie odpowiedniego zestawu akcesoriów plażowych. Coraz większą popularnością wśród miłośników spędzania wolnego czasu w nadmorskich rejonach cieszą się składane praktyczne leżaki. Występują w wielu wariantach materiałowych, kolorystycznych i rozmiarowych, aby każdy plażowicz mógł znaleźć coś dla siebie.

Lekki leżak na plażę i nie tylko

leżak plażowyZapewniają one maksymalną wygodę wszystkim osobom, które pragną korzystać z kąpieli słonecznych bez obawy o to, że ubrudzą się piaskiem. Obecnie istnieje tak duży wybór różnych typów leżaków, że każdy plażowicz czy zwolennik ogrodowego wypoczynku znajdzie coś dla siebie. Istnieje także możliwość skompletowania całych zestawów, w skład których wchodzą parasole, parawany, maty, namioty i koce plażowe. Większość z nich występuje w podobnych wariantach kolorystycznych, by można je było z powodzeniem dopasować do całego kompletu. Jednym z najważniejszych elementów plażowej wyprawki jest wygodny leżak plażowy. Jego lekka konstrukcja pozwala na swobodne przenoszenie sprzętu nawet na najbardziej oddaloną plażę lub do ogrodu. Nie sprawia on też problemu przy przechowywaniu go w domu.

leżak plażowyZmieści się zarówno do szafy poza sezonem, jak i za łóżkiem np. w pokoju hotelowym. Posiadanie własnych leżaków to gwarancja najwyższego komfortu. Nowoczesne modele posiadają ergonomiczne miękkie materace, które można w prosty sposób zdemontować do czyszczenia, a także stabilną konstrukcję, która zniesie nawet duże obciążenie. Dzięki temu z leżaka mogą korzystać nawet cięższe osoby. Istnieje możliwość nabycia ich w wersji drewnianej, aluminiowej lub syntetycznej. Każdy wariant umożliwia łatwy transport i czyszczenie. Wszystkie dostępne obecnie modele – zarówno ze sklepów stacjonarnych, jak i internetowych posiadają wymagane atesty i certyfikaty europejskie, które poświadczają maksimum bezpieczeństwa w trakcie użytkowania. Mogą więc z nich korzystać również dzieci bez obawy o to, że w trakcie korzystania ze sprzętu przytną sobie palce lub spowodują nieprzewidziane złożenie się konstrukcji. Choć większość dobrych hoteli oferuje obecnie swoim gościom sprzęt plażowy, w tym również parawany, leżaki i koce plażowe, to nie ma jak swój ulubiony zestaw do wypoczynku, który można zabrać na każdą wycieczkę.

Ponadto, inwestując w tego typu wyposażenie zyskuje się możliwość wystawienia go do domowego ogrodu lub na balkon – nawet poza sezonem. Przenośne fotele rozkładają się do pozycji leżącej, dzięki czemu z powodzeniem można uciąć sobie na nich drzemkę. Nabycie własnych leżaków na urlop lub do ogrodu to zapewnienie sobie najwyższej wygody.