Wiosna i lato to z pewnością ulubione pory roku wszystkich działkowców. Kawałek ziemi, słońce, pięknie rosnące warzywa to dla wielu osób synonim szczęścia. Niewątpliwie praca na roli lub w ogrodzie może przynosić wiele satysfakcji. Ponieważ wykonywania jest na świeżym powietrzu, korzystnie wpływa też na samopoczucie.

Efektywny i żywotny ciągnik

 ciągnik jednoosiowyDzięki skrupulatności można cieszyć się pięknymi roślinami i smacznymi warzywami. Jakie urządzenia pomagają osiągać sukces działkowca? Ogromną radość daje możliwość oglądania własnych plonów. Nie wszystko trzeba, a nawet nie wszystko należy wykonywać dosłownie własnymi rękami. Dzisiejsza oferta sklepów ze sprzętem rolniczym i ogrodniczym obfituje w urządzenia, pomagające w uprawie różnego rodzaju roślin oraz utrzymaniu porządku na działce. Niektóre sprzęty z czasem mogą stać się niezbędne, bo są pomocne na wielu płaszczyznach. Dzięki wyposażeniu w dodatkowe akcesoria mogą być wielofunkcyjne. Dobrym rozwiązaniem jest ciągnik jednoosiowy, który w zależności od cech konkretnego modelu może służyć jako środek transportu, glebogryzarka, kosiarka, sadzarka lub koparka do warzyw, czy nawet odśnieżarka. Jak wybrać najlepszy ciągnik jednoosiowy, by służył jak najefektywniej i jak najdłużej?

 ciągnik jednoosiowyDla laika zadanie to może wydawać się bardzo trudne. Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytania, jak często będzie on używany, do jakiego typu pracy i jakie akcesoria będą z nim najczęściej wykorzystywane. Na rynku dostępne są ciągniki jednoosiowe o różnej mocy silnika. Im mocniejszy silnik, tym lepiej będzie radził sobie na trudnych terenach. Duży zbiornik paliwowy pozwoli na dłuższą pracę bez konieczności częstego tankowania paliwa w jej trakcie. Warto zwrócić uwagę także na obudowę silnika – wypływa na poziom hałasu. Wielkość kół wpływa na szybkość poruszania się. Ponieważ ciągnik jednoosiowy często używany jest z innymi akcesoriami, istotne jest; by wiedzieć, jakie będą przydatne najbardziej i przed zakupem konkretnego modelu dowiedzieć się, czy będzie można wykorzystać go w ten sposób. Odpowiedni design oraz występowanie wału odbioru mocy sprawiają, że traktor może być wykorzystany jako glebogryzarka, kosiarka, zamiatarka, czy odśnieżarka. Są modele, do których można też podpiąć przyczepkę.

Ciągnik jednoosiowy to najlepszy przyjaciel działkowca. Odpowiednio dobrany do potrzeb może służyć latami i to na wiele sposobów. Zakup sprzętu to inwestycja, która daje nie tylko możliwość większych zbiorów, ale też sprawić, że praca na działce stanie się jeszcze bardziej przyjemna.