Planowanie takiej inwestycji jak basen we własnym ogrodzie wiąże się zazwyczaj ze sporą inwestycją, szczególnie jeśli chcemy postawić na taki wybór, który będzie odpowiednią rozrywką nie tylko dla najmłodszych, ale także dla dorosłych osobników. Największym podziałem na baseny ogrodowe są te, które dzielą je na przenośne oraz stacjonarne.

Baseny kąpielowe w różnych odsłonach

baseny kąpieloweTa pierwsza kategoria jest najlepszym wyborem, jeśli zależy nam głównie na czasowej rozrywce, która będzie wyłącznie przeznaczona dla naszych dzieci, lub jedynie dla domowników, bez udziału gości. Dodatkową cechą w tym przypadku jest bezpieczeństwo, szczególnie przy gumowych materiałach, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla uczestników basenu. Dzięki ich prostej konstrukcji, możemy je spokojnie zwijać po zakończonej zabawie i rozkładać, kiedy przyjdzie nam tylko na to ochota. Wielką zaletą jeśli chodzi o taki basen ogrodowy jest także to, że możemy go zabrać do kogoś innego i cieszyć się nim w zupełnie innym miejscu. Nie jesteśmy ograniczeni więc do jednej lokalizacji. Minusami natomiast zazwyczaj są małe konstrukcje, które uniemożliwiają swobodne pływanie po ich strukturze. Kiedy więc będziemy zamierzali spędzić miłe popołudnie w gronie znajomych, będziemy potrzebowali sporego basenu przenośnego, bo inaczej nie będziemy w stanie wszystkich pomieścić. Czasem jednak zdarzy się producent, który zaoferuje całkiem sporych rozmiarów basen stelażowy, gdzie pomieści się naprawdę wiele osób.

baseny ogrodoweTrzeba się jednak liczyć z tym, że taka inwestycja będzie nas kosztowała bardzo podobnie jak do stacjonarnego basenu, czyli nawet coś koło 4000-8000 zł. Baseny kąpielowe stacjonarne są lepszym wyborem, kiedy mamy całkiem spory ogródek przy własnym domu i chcemy zadbać o dodatkową jego funkcjonalność. Taka atrakcja na pewno będzie przykuwała zainteresowanie gości, gdzie będzie można miło spędzić czas nawet w kilkanaście osób, a także swobodnie sobie popływać. Należy zauważyć, że dzięki najnowszej technologii, budowa takie basenu nie jest czasochłonna, jednak koszta potrafią odpowiednio zniechęcić do zakupu. Baseny ogrodowe poliestrowe są zazwyczaj średnich rozmiarów, których koszta wynoszą od 8000 – 30000 zł. Niecka z bloczków betonowych do basenu ogrodowego o wymiarach 8 x 4m, może nas kosztować nawet 30000 – 40000 zł. Jest to jednak inwestycja na całe życie, gdzie baseny przenośne często wytrzymują maksymalnie tylko kilka lat.

Jeśli więc jesteśmy w stanie poświęcić na taką rozrywkę nieco więcej pieniędzy, warto przemyśleć zainwestowanie w basen stacjonarny, jednak możemy także zdecydować się na wariant bardziej oszczędny i wypróbować baseny składane.

Różne baseny znajdziesz na stronie http://baseny-ogrodowe.com